Skip to main content

Seyahat Risk Değerlendirmesinin Önemi

Travel Manager Performs Travel Risk Assessment
Travel Manager Performs Travel Risk Assessment

Seyahat risk değerlendirmesi

Sağlam bir risk değerlendirmesi, iş seyahatindeki misafirleri ve kuruluşunuzu koruyan politika ve prosedürler oluşturmanıza yardımcı olur.

En önemli varlıklarınızı koruyun

İşletmeniz için çalışanlarınızdan daha değerli hiçbir şey yoktur. Misafirlerinizin karşılaştığı potansiyel seyahat ve güvenlik risklerini bilmek, misafirlerinizi ve işinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

İlk adım, çalışanlarınızı doğal afet, bulaşıcı hastalık ve sivil kargaşalar dahil seyahatle ilgili risklerden korumak için güçlü bir özen yükümlülüğü politikasına sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Misafirleriniz seyahat ederken bir seyahat rezervasyonu yaptıkları andan, eve döndükleri ana kadar güvenlik önlemlerinin olması çok önemlidir.

Misafir sağlığı için eksiksiz kılavuz

People Working In An Office
Light-grey-mobility

Seyahat programınızı, benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yeniden tasarlayın

Kurumsal seyahat değişirken seyahat programınızın da değişmesi gerekiyor. Değişen iş seyahati ortamına ayak uydurmak için hedefler belirlemenize ve seyahat politikanızı revize etmenize yardımcı olması için kılavuzumuzu kullanın.

Woman Doing Travel Risk Assessment

Seyahat risk yönetimi iyi bir iştir

Çalışanlarınızı korumak, özen yükümlülüğü bileşenlerinden yalnızca biridir. Diğeri ise işinizi korumaktır.

Her kuruluş farklıdır ve bu nedenle işletmenizi nasıl güvende tutacağınızı anlamak çok önemlidir. Şirketinizin kurumsal seyahat modellerini, seyahat uyarılarını yönetim şeklinizi ve onları çalışanlarınıza nasıl ilettiğinizi, tedarikçilerinizin ne tür özen yükümlülüğü politikalarına sahip olduğunu incelemek, seyahat risk değerlendirmesi yürütmenin bir parçasıdır. Diğer bir yön ise seyahat sigortası satın almak veya misafirlerin seyahat ederken sağlıklarını korumalarına yardımcı olacak kurum içi eğitimler gibi almanız gerekebilecek ek önlemleri incelemektir.

Seyahat risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Seyahat uyarıları ve önerileri

Özen yükümlülüklerinizin bir parçası olarak, neler olduğunu ve misafirlerinizin nerede olduğunu her an ve her zaman bilmek önemlidir.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için rezervasyon aracımıza yerleşik seyahat uyarıları ve bir misafirin çıkış ve varış noktalarında geçerli olan yüksek riskli seyahat uyarılarını ekledik. Bu, siz ve misafirlerinizin en iyi kararları verebilmesini ve herhangi bir seyahat planını buna göre değiştirebilmesini sağlar. Ayrıca, acil bir durumda dünyanın herhangi bir yerindeki misafirleri bulmanızı sağlayan Egencia Misafir Takibi de var.

Misafir Takibi videosunu izleyin

Woman On Business Trip Hiring A Car

Bir demo isteyin ve Amex GBT Egencia seyahat yönetimi çözümlerinin sizin için neler yapabileceğini görün.

Zaten müşterimiz misiniz? Amex GBT Egencia müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.