Skip to main content

Gizlilik Bildirimi

Gizlilik Bildirimi

Gizlilik Bildirimi

Son Güncelleme Tarihi: [13.06.2022]

Egencia olarak ("Egencia", "biz", "bizi" ve "bizim"), online seyahat rezervasyonu yaparken güvene büyük bir önem verdiğinizi biliyoruz. Güven konusunu son derece ciddiye alıyor ve sizin tarafınızdan ya da kuruluşunuz tarafından bize sağlanan kişisel bilgilerin (örneğin adınız, telefon numaranız, e-posta adresi, ödeme bilgileri ) güvenliği ile gizliliğini sağlamaya öncelik veriyoruz.

Bu Gizlilik Bildiriminde, bilgi gizliliğiyle ilgili uygulamalarımız aşağıdaki başlıklar altında açıklanmaktadır:

Egencia aracılığıyla bir seyahat rezervasyonu yaptığınızda, seyahat rezervasyonunuzu tamamlayabilmemiz için kişisel bilgilerinizi nasıl ve niçin kullanacağımıza ilişkin belirli kararlar alırız. Dolayısıyla seyahat rezervasyonu sürecinin her aşamasında kişisel bilgilerinizi korumaktan sorumlu oluruz.

Bu nedenle, bu Gizlilik Bildiriminde kişisel bilgilerin yönetimiyle ilgili Egencia politikaları, Egencia'nın sakladığı kişisel bilgilerin türleri, söz konusu kişisel bilgileri saklama amacı ve Egencia'nın bu kişisel bilgileri toplama, saklama, kullanma ve ifşa etme biçimleri açıklanmaktadır.

KURUMSAL SEYAHAT PROGRAMI - GENEL BAKIŞ

Kuruluşunuz, iş seyahati ihtiyaçlarını yönetmek için Egencia Kurumsal Seyahat Programına ("Program") kaydolmuştur. Bu Program uyarınca kuruluşunuz, seyahat ihtiyaçlarının yönetimi ve idaresiyle ilgili işleri için bir seyahat yöneticisi (“Seyahat Yöneticisi”), ayrıca çalışan bireyin (“Seyahat Eden”) ve çalışanlardan olmayıp kuruluş tarafından uygun görülenlerin (“Misafirler”) seyahatlerine ilişkin rezervasyonları yapmak ve yönetmek üzere bir veya daha fazla seyahat düzenleyen (“Seyahat Düzenleyen” veya “Seyahat Müdürü”) atayabilir.

 • Seyahat Edenlerin yaptığı rezervasyonlarla ilgili kurallar

Kendi seyahatleri için rezervasyon yapmak ve bunları yönetmek isteyen Seyahat Edenlerin, kaydolarak Program üyesi olmaları veya profil verilerinin Egencia uygulama ekibi tarafından sistemimize yüklenmesi gerekir. Seyahat Edenler, Program üyesi olmak için kaydolmazsa rezervasyon işlemlerini onların adına kendi Seyahat Yöneticileri, Seyahat Düzenleyenleri veya Seyahat Müdürleri yapar. Bir Seyahat Edenseniz; seyahat rezervasyonu ve yönetimi işlerini ister kendiniz yapıyor olun, ister Seyahat Yöneticisi, Seyahat Düzenleyen veya Seyahat Müdürü aracılığıyla yaptırın, kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanma biçimimiz konusunda bu Gizlilik Bildirimi geçerlidir. Dolayısıyla, aksi açık şekilde belirtilmediği sürece, bu Gizlilik Bildiriminde “siz” ifadesi geçtiğinde, ister kendi adınıza seyahatinizi yönetiyor olun, ister Seyahat Yöneticisi, Seyahat Düzenleyen ya da Müdürü sizin için seyahati yönetiyor olsun, size Seyahat Eden olarak atıfta bulunuruz.

 • Seyahat Yöneticileri, Seyahat Düzenleyenler ve Seyahat Müdürleri

Asıl olarak Seyahat Edenlere ve Misafirlere yönelik olan bu Bu Gizlilik Bildirimi; Seyahat Yöneticileri, Seyahat Düzenleyenler ve Seyahat Müdürleri için de geçerlidir.

Bir Seyahat Yöneticisinin, Seyahat Düzenleyenlerin veya Seyahat Müdürünün Programımızla ilişkili olarak kendisi hakkında bize sağladığı kişisel bilgiler, bu Gizlilik Bildiriminde belirtildiği gibi yönetilmektedir. Bununla birlikte Egencia; Seyahat Yöneticileriyle, Seyahat Düzenleyenlerle ve Seyahat Müdürleriyle (kendi kuruluşlarının bizimle yaptığı Kurumsal Seyahat Sözleşmesinde belirlendiği şekilde; örneğin, Programla ilgili görüş bildirmek için, iş ilişkileri hakkında görüşmek veya yeni ya da güncellenmiş hizmetler hakkında görüşmek amacıyla) iletişime geçme hakkını saklı tutar. İletişim şekli; telefon, e-posta, kısa mesaj veya posta yoluyla olabilir.

Seyahat Yöneticileri, Seyahat Düzenleyenler ve Seyahat Müdürleri, Seyahat Eden veya Misafir adına seyahat rezervasyonu yaparken ve yönetirken ilgili Seyahat Edenin veya Misafirin iznini almalıdır. Seyahat Yöneticileri, Seyahat Düzenleyenler ve Seyahat Müdürleri, ayrıca söz konusu Seyahat Edenin veya Misafirin bu Gizlilik Bildirimini aldığından ve okuduğundan emin olmalıdır.

Seyahat rezervasyonunu ister doğrudan bizden yapın, ister sizin adınıza Seyahat Yöneticinize, Seyahat Düzenleyeninize veya Seyahat Müdürünüze yaptırın, şirketinizdeki yetkili kişiler; üye kimliğinize, üye profilinizin adına, seyahat programınıza ve profilinizdeki diğer tüm bilgilere erişebildiği gibi bu bilgileri (kayıt tutma veya bunun gibi izin verilen diğer amaçlarla) üçüncü taraflarla paylaştığımızı ifade edebilir. Seyahat Yöneticiniz, Seyahat Düzenleyeniniz veya Seyahat Müdürünüz, aynı zamanda kendilerine verdiğiniz talimatlar doğrultusunda profil ayarlarınızı (Üye Kimliğiniz ve şifreniz hariç) ve seyahat tercihlerinizi güncelleyebilir. Seyahat Yöneticiniz, Seyahat Düzenleyeniniz veya Seyahat Müdürünüz, ayrıca kendilerine verdiğiniz talimatlar doğrultusunda veya anlaştığınız şekilde, gerektiğinde seyahat programlarınızı görüntüleyebilir, değiştirebilir veya iptal edebilir.

 • Bildirimin Kapsamı

Bu Gizlilik Bildiriminde, Egencia'nın bilgilerle, veri toplamayla ve kullanmayla ilgili uygulamaları açıklanmaktadır. Kuruluşunuzun politikaları veya uygulamaları farklı olabilir; kişisel bilgilerinizin kuruluşunuzdaki herhangi bir kişi tarafından kullanımından veya ifşasından ya da kuruluşunuzun, Seyahat Yöneticinizin, Seyahat Düzenleyeninizin veya Seyahat Müdürünüzün yaptığı işlemlerden ya da eksikliklerinden dolayı sorumluluk kabul etmeyiz. Kuruluşunuzun, Seyahat Yöneticinizin, Seyahat Düzenleyeninizin veya Seyahat Müdürünüzün kişisel bilgilerinizi kullanma, sizin adınıza seyahat rezervasyonu yapma veya yönetme biçimiyle ilgili sorularınız varsa lütfen kuruluşunuzdaki ilgili temsilciyle iletişime geçin veya kuruluşunuzun gizlilik bildirimine bakın.

SİZDEN HANGİ BİLGİLERİ TOPLARIZ?

Egencia'nın internet sitesine erişim sağlamadan önce kimliğinizin doğrulanması ve üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Genelde, bize kendi isteğinizle özel olarak veya diğer herhangi bir şekilde sağladığınız ya da verdiğiniz tüm kişisel bilgileriniz dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Egencia'ya sağladığınız bilgilerin tümü, Egencia tarafından toplanmakta ve depolanmaktadır. Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, pasaport bilgileriniz veya başka seyahat belgesi bilgileriniz (kimlik kartı, sürücü belgesi), kişisel adresiniz, giriş detaylarınız ve faturalama bilgileriniz (kredi kartı numarası, kart sahibinin adı, son geçerlilik tarihi vb.) dâhil olmak üzere sizi tanımlayan her türlü bilgi (“kişisel bilgiler”), bu bilgiler arasındadır. Ayrıca seyahat tercihlerinizle ilgili olarak da bilgi (yemekle ilgili istekler, koltuk seçimi, sık uçuş yapan misafir/otel/oto kiralama programı bilgileri ve bilet seçenekleri gibi) isteyebiliriz. Seyahat Yöneticiniz, Seyahat Düzenleyeniniz veya Seyahat Müdürünüz sizinle ilgili ek kişisel bilgiler de (işveren kimlik numaranız gibi) sağlayabilir.

Egencia, sınırlama olmaksızın, aşağıdaki durumlarda kişisel bilgileri toplamaktadır:

 • Egencia üyesi olduğunuzda
 • Bir seyahat eden profili oluşturduğunuzda
 • Seyahat rezervasyonu yaptığınızda
 • Seyahat Düzenleyen hizmetini kullandığınızda
 • Bir ankete katıldığınızda
 • Bizimle iletişime geçtiğinizde

İnternet sitemizi, Mobil Uygulamamızı veya ilgili araç ya da hizmetlerimizi kullandığınızda aşağıdaki kategorilere ait kişisel bilgileri sizden toplayabiliriz:

Yolcu bilgileri: Egencia aracılığıyla bir seyahat rezervasyonu yapıldığında Egencia, Seyahat Edenin ad, soyad, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi ve pasaport bilgileri veya başka seyahat belgesi bilgileri (kimlik kartı, ehliyet) gibi seyahat rezervasyonu için gerekli diğer kişisel bilgileri, kişisel adres, giriş detayları ve faturalama bilgilerini toplar. Ayrıca her Seyahat Edenin tercihleriyle ilgili olarak da bilgi (yemekle ilgili istekler, koltuk seçimi, sık uçuş yapan misafir/otel/oto kiralama programı bilgileri, üyelik numaraları ve bilet seçenekleri gibi) toplayabiliriz.

Seyahat Misafiri bilgileri: Bu internet sitesi aracılığıyla başka biri için rezervasyon yaptığınızda, söz konusu kişinin kişisel bilgilerini ve seyahat tercihlerini isteyebiliriz. Diğer kişilerin kişisel bilgilerini ve seyahat tercihlerini bize iletmeden önce söz konusu kişilerin iznini almanız ve bu Gizlilik Bildirimini okuduklarından emin olmanız gerekir. Bu tür kişilerin bilgilerini görüntüleme veya değiştirme işlemleri yalnızca profiliniz üzerinden gerçekleştirilebilir. Diğer kişilerin kişisel bilgilerini sadece rezervasyon işlemlerini tamamlamak amacıyla toplar, kullanır ve ifşa ederiz.

Otomatik olarak toplanan bilgiler: Bu internet sitesini ziyaret ettiğinizde, otomatik olarak bilgisayarınızla ilgili bazı bilgiler toplarız. Örneğin, IP adresiniz, web tarayıcısı yazılımınız (Firefox, Safari veya Internet Explorer gibi) ve yönlendiren internet sitesi ile ilgili bilgileri toplarız. Ayrıca, incelenen seyahatler ve yapılan rezervasyonlar gibi online işlemlerinizle ilgili bilgiler de toplayabiliriz. Kullanıcı deneyiminizi özelleştirmeye yardımcı olma ve sahtekârlığı tespit edip önleme gibi amaçlarla toplarız. Daha fazla bilgi için Çerez Bildirimimize bakın.

Çağrı izleme: Müşteri hizmetleri yardım masamız tarafından gerçekleştirilen veya bu birime yapılan çağrılar; kalite kontrolü, bir yasal anlaşmazlıklarda kendimizi savunmamız ve personel eğitimi amaçları doğrultusunda kaydedilebilir ya da izlenebilir. Çağrı kayıtları, makul derecede gerekli veya yasanın gerektirdiği süre boyunca saklanır ve ardından silinir. Görüşme sırasında sizden edindiğimiz kişisel bilgiler bu Gizlilik Bildirimi uyarınca kullanılır.

Diğer Online İletişimler: İnternet sitemiz veya sohbet gibi başka bir teknoloji üzerinden bizimle yaptığınız bütün görüşmeler kalite kontrol amaçları, yasal anlaşmazlıklarda kendimizi savunmak ve personel eğitimi için kaydedilir ve takip edilir. Söz konusu bilgiler, bu Gizlilik Bildirimiyle tutarlı bir şekilde işlenir ve muhafaza edilir.

Özel Kişisel Bilgi Kategorileri: Devlet tarafından verilen kimlik numaraları veya din, sağlık veya cinsel yönelim hakkındaki bilgiler gibi bazı bilgi türleri hassas bilgi olarak kabul edilir ve geçerli kanunlar kapsamında ek koruma gerektirir. Hassas kişisel bilgileri toplayabildiğimiz durumlar sınırlıdır. Bu bilgilere örnek olarak aşağıdakiler verilebilir:

 • Uygun seyahat konaklaması ve erişilebilirlik veya imkân ve kolaylık ihtiyaçlarının sunulması için sağlık ile ilgili bilgilere gerek duyulabilir.
 • Pasaport veya sürücü belgesi numarası gibi devlet tarafından verilen kimlik numaraları; uçuşlar, araç kiralama veya diğer seyahat rezervasyonları için
 • gerekli olabilir. Din veya sağlık hakkındaki bilgiler ya da beslenme ihtiyaçları gibi başka bilgilerle ilişkilendirilebilecek veya bu tür konularda bilgi sağlayabilecek diğer bilgileri, kendi isteğinize göre belirtebilirsiniz.

Bilgi sağlanmaması: Egencia internet sitesine erişmek için Üye Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak üye girişi yapmanız gerekir. Bu internet sitesini kullanarak seyahat planı veya rezervasyon yaparken, istenen iletişim bilgilerini ve finansal bilgileri sağlamanız gerekir. İletişim bilgilerinizi; gerekli hizmetlere ilişkin rezervasyonları yapmak, size onayla ilgili detayları göndermek, seyahat planlarınızdaki güncellemelerden veya değişikliklerden sizi haberdar etmek için ve faturalama amacıyla kullanırız. İstenen bilgileri sağlamazsanız Egencia internet sitesine erişemezsiniz, biz de isteklerinizi veya siparişlerinizi yerine getiremeyebiliriz.

Bilgilerinizin kullanımı: Egencia, hassas faturalama bilgilerini (kart sahibinin adı, kredi kartı numarası ve son geçerlilik tarihi gibi) sitemizde yaptığınız seyahat rezervasyonuyla ilgili işlemleri tamamlamak amacıyla kullanır. Sizinle ilgili diğer bilgileri de şu genel amaçlarla kullanırız: Sizi Egencia üyesi olarak kaydetmek; istediğiniz ürün ve hizmetleri size sağlamak; seyahat onayını ve güncellemelerini size sağlamak; size seyahat bildirimleri göndermek; hizmet güncellemeleriyle ve ilginizi çekebilecek hizmetlerle ilgili bilgileri sağlamak; genel olarak sizinle irtibata geçmek; sorularınıza ve yorumlarınıza yanıt vermek; ürünlerimize, hizmetlerimize ve internet sitemize gösterilen ilgi düzeyini ölçmek ve iyileştirmek; Egencia deneyiminizi başka biçimlerde özelleştirmek; katılmayı seçtiğiniz müşteri sadakat programları veya ödül programlarının bir parçası olarak ödüller sağlamak; anketler dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerle sizden bilgi istemek; anlaşmazlıkları çözmek, ücretleri tahsil etmek veya sorun gidermek; yasaklanmış veya yasa dışı olabilecek etkinlikleri önlemek; düzenleyici tarama gerekliliklerini yürütmek; Kullanım Koşullarımızın uygulanmasını sağlamak ve bilgi toplama işlemi sırasında size açıklanan diğer amaçlar.

 

İşleme için yasal zeminler: Normalde kişisel bilgileri sizden sadece (i) kuruluşunuzla bir sözleşme yapmak için kişisel bilgilere ihtiyaç duyduğumuzda, (ii) bilgilerin işlenmesi meşru menfaatlerimize (veya herhangi bir üçüncü tarafın meşru menfaatlerine) yönelik olduğunda ve sizin haklarınızı çiğnemediğinde veya (iii) onayınızı aldığımızda toplarız. Kanunlar kapsamındaki mali veya vergi yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için işlem geçmişinizi kullanmamız gereken durumlar gibi bazı durumlarda, sizden kişisel bilgileri toplamak yasal yükümlülüğümüzdür.

Bir yasal yükümlülüğü yerine getirmek veya kuruluşunuzla bir sözleşme yapmak için kişisel bilgilerinizi sunmanızı istersek, nedenini ilgili zamanda açıkça belirtir ve size, kişisel bilgileri sunmanızın zorunlu olup olmadığını (ayrıca kişisel bilgilerinizi sunmazsanız bunun olası sonuçlarını da) bildiririz.

Meşru menfaatlerimize (veya herhangi bir üçüncü tarafın meşru menfaatlerine) isnat ederek kişisel bilgilerinizi topladığımız ve kullandığımız takdirde bu menfaat, normalde platformumuzu işletmek ve hizmetlerimizi size sunmak için gerektiğinde sizinle iletişime geçme amacına, bizimle iletişime geçtiğinizde güvenlik doğrulaması yapma amacına ve örneğin sorularınızı cevaplarken, platformumuzu geliştirirken, pazarlamayı gerçekleştirirken veya yasa dışı aktiviteleri tespit edip önlerken meşru ticari menfaat amacına yönelik olur. Başka meşru menfaatlerimiz olabilir ve uygun olduğu durumda bu meşru menfaatleri ilgili zamanda açıklarız.

Kişisel bilgilerinizi vermeniz için onayınızı istersek, onayınızı istediğiniz zaman geri çekme hakkına sahip olduğunuzu açıkça belirteceğiz.

BİLGİLERİNİZİN İFŞASI

Egencia ve hizmet sağlayıcıları, kişisel bilgilerinizi aşağıdaki tüzel kişiliklerle paylaşabilir:

Ayrıca hizmet sağlayıcılarımız ve biz, aşağıdaki durumlarda da bilgilerinizi paylaşabiliriz:

BİLGİLERİNİZİN TOPLANMASI VE KULLANIMIYLA İLGİLİ HAKLARINIZ VE SEÇENEKLERİNİZ

Profilim ve Seyahatlerim sayfalarından bilgilere erişebilir; bilgi ekleyebilir, güncelleyebilir veya silebilir ve aşağıda açıklanan şekilde profilinizi kapatabilirsiniz.

Ayrıca sizinle ilgili olarak sakladığımız kişisel bilgilere erişmek için yazılı talep de gönderebilirsiniz. Bu tür bir talepte bulunduğunuzda, Egencia, söz konusu talebi karşılamadan önce, uygun kimlik bilgilerini isteme hakkına sahiptir. Kişisel bilgilerinize erişmek üzere yazılı talepte bulunmak için aşağıdaki "Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?" bölümünde sağlanan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size uygun bir süre içinde yanıt vermek için elimizden geleni yapar ve her hâlükârda yasalarca gerekli süreler içinde yanıt veririz.

Bazı ülkeler ve bölgeler, ikamet edenlere kişisel bilgilerle ilgili ek haklar sağlar. Bu ek haklar, ülkeye ve bölgeye göre değişiklik gösterip şunları içerebilir:

Talebinizi bize göndermenin en kolay yolu, bu Gizlilik Bildiriminin altındaki “Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?” bölümünde belirtildiği şekildedir. Bu hakları kullandığınızda size karşı ayrımcılık yapmayacağız.

Yukarıdaki haklara ek olarak, kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamız hakkında bir veri koruma idaresine şikayette bulunma hakkınız olabilir. Ancak endişenizi çözmek adına elimizden geleni yapabilmemiz için öncelikle bizimle iletişime geçmenizi öneririz. "Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz" bölümündeki bilgileri kullanarak talebinizi bize gönderebilirsiniz. Geçerli veri koruma kanunları uyarınca kişisel verileri koruma haklarını kullanmak isteyen kişilerden aldığımız tüm talepleri yanıtlarız.

Programa katıldığınız için bizden seyahat haberleri ve güncellemeler hakkında çeşitli bildirimler alabilirsiniz. Bu tür e-posta bültenlerine ilişkin aboneliğinizi istediğiniz zaman Profilim sayfasındaki "E-posta ayarları" altından iptal edebileceğiniz gibi, Egencia'dan artık bu tür haberleri almak istemediğinizi Seyahat Yöneticinize, Seyahat Düzenleyeninize ya da Seyahat Müdürünüze söyleyerek de iptal edebilirsiniz. Ayrıca size gönderdiğimiz bülten e-postasındaki bağlantıyı kullanarak da bu tür bültenlerle ilişkili abonelikten çıkabilirsiniz. Size hizmet duyuruları, yönetim mesajları ve Egencia profilinizle ya da Egencia'daki işlemlerinizle ilgili anketler gibi başka bildirimler gönderme (size söz konusu bildirimleri almama seçeneği sunulmadan) hakkımızın saklı olduğunu lütfen göz önünde bulundurun.

EGENCIA MOBİL TELEFON VE TABLET UYGULAMALARINI ("MOBİL UYGULAMALAR") KULLANMA

Bir Egencia Mobil Uygulamasını kullandığınızda sizinle ilgili bilgileri, internet sitemizi kullandığınızda topladığımız gibi aynı şekilde ve aynı amaçlarla toplar ve kullanırız. Buna ek olarak, Mobil Uygulamalarımızı kullandığınızda başka bazı bilgileri otomatik olarak toplarız. Özel olarak belirtmek gerekirse:

Bir Mobil Uygulamanın bize gönderdiği bazı bilgileri kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz zaman telefonunuzun ayarlar menüsünden konum verilerinin toplanmasını devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak, Mobil Uygulamayı mobil aygıtınızdan tamamen kaldırabilir ve hizmetlerimize internet sitemizden veya telefon yoluyla erişebilirsiniz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KORUYORUZ?

Seyahatinizi planlamak ve ilgili rezervasyonları yapmak için hizmetlerimizi güvenle kullanmanızı isteriz ve topladığımız bilgileri koruma konusunda elimizden geleni yaparız. Hiçbir şirket tam bir güvenliği garanti edemese de, kişisel bilgileri gözetim ve kontrolümüz altında korumaya yardımcı olacak uygun yönetimsel, teknik ve fiziksel güvenlik prosedürlerini uygularız. Örneğin, yalnızca yetkili çalışanlar kişisel bilgilere erişebilir ve bu erişim iznini yalnızca izin verilen iş faaliyetleri için kullanabilir. Ayrıca, hassas kişisel bilgilerinizi sistemimizle sizin sistemleriniz arasında aktarırken şifreleme yöntemleri kullanırız ve izinsiz kişilerin bilgilerinize erişmesini önlemeye yardımcı olması için güvenlik duvarlarından ve izinsiz müdahaleleri algılayan sistemlerden yararlanırız.

BİLGİLERİNİZE NASIL ERİŞEBİLİRSİNİZ?

Bu internet sitesinin aşağıdaki alanlarından bilgilerinize erişebilirsiniz:

Profilim 
Egencia internet sitesindeki Profilim sayfaları profil ayarlarınızı görüntülemenize ve değiştirmenize olanak verir. E-posta ayarları seçeneği, e-posta adresinizi değiştirmenize ve iletişim tercihlerinizi yönetmenize izin verir. Size gönderdiğimiz e-postanın alt bilgi kısmındaki bağlantı aracılığıyla "abonelikten çık" seçeneğine tıklayarak da e-posta tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca şifrenizi de değiştirebilir ve bu internet sitesine giriş yaparken otomatik şifre ile giriş yapmayı seçebilirsiniz. Seyahat Yöneticisi kendisinin Egencia profiline giriş yaptıktan sonra yeni kullanıcılar ekleyebilir, kullanıcı durumunu güncelleyebilir veya mevcut kullanıcı profillerini silebilir, profilinizle ilişkilendirilmiş Seyahat Edenlerin adlarını, telefon numaralarını, pasaport bilgilerini ve acil durum iletişim bilgilerini güncelleyebilir veya düzeltebilir ve seyahat tercihlerinizi güncelleyebilir.

Hesabın kapatılması talebinde bulunma 
Aşağıda belirtildiği şekilde bizimle iletişime geçerek Egencia hesabınızı kapatabilirsiniz. Bir hesabı kapattıktan sonra, söz konusu hesaba giriş yapamaz veya hesapla ilişkili bilgilere erişemezsiniz. Bununla birlikte, istediğiniz zaman yeni bir hesap açabilirsiniz. Profilinizdeki e-posta adresine hesabınızı kapattığınızı doğrulayan bir e-posta göndeririz.

SEYAHATLERİM

Egencia internet sitesindeki Seyahatlerim sayfası, üyelerin kendilerine ait kaydedilmiş seyahat programlarını görüntülemesine, güncellemesine ve silmesine olanak verir. Hakkınızdaki bazı kişisel bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olmadığını Egencia'ya bildirmek istiyorsanız lütfen “Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?” bölümündeki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin. Egencia, kişisel bilgileri doğru, eksiksiz ve güncel olacak şekilde düzeltmek için makul adımları atacaktır.

HARİCİ BAĞLANTILAR

Bu internet sitesinin herhangi bir kısmı sizi bize ait olmayan veya tarafımızdan işletilmeyen başka internet sitelerine bağlıyorsa söz konusu internet siteleri için bu Gizlilik Bildirimi geçerli olmayacaktır. Kişisel bilgilerin toplanmasına, kullanılmasına ve ifşa edilmesine ilişkin prosedürlerini anlamak için söz konusu diğer sitelerde bulunan gizlilik bildirimlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

VERİLERİNİZ NEREDE DEPOLANIR?

Egencia, Seyahat Edenlerle ilgili kişisel bilgileri güvenli ortamlarda depolar ve işler.

ABD dışındaki Seyahat Edenlerin verilerinin işlenmesiyle ilgili olarak Egencia, hizmetlerini sağlamak için Kişisel Verilerinizi ABD'deki ve ikamet ettiğiniz ülke dışında, veri koruma kanunları sizin ülkenizdekinden farklı olabilecek başka ülkelerdeki bağlı kuruluşlarına ve/veya hizmet sağlayıcılarına gönderir. Egencia, kişisel bilgilerinizin bu Gizlilik Bildirimi ve kişisel bilgilerinizin işlendiği yerlerdeki geçerli veri koruma kanununun gereklilikleri uyarınca korunmasını sağlar. Egencia, AB kişisel bilgilerinin ABD'ye aktarılmasını ele almak için mümkün olduğunda grup içi Standart Sözleşme Maddelerini uygular.

Verilerin aktarıldığı üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımızın kişisel bilgilerinizi korumak için uygun önlemlere sahip olmalarını zorunlu tutmaktayız. Yeterlilik mekanizması, (i) yeterli ülke durumu, yani veri koruma standartlarının Avrupa Birliği'nin standartlarına benzemesi nedeniyle Avrupa Komisyonunun “yeterli” kabul ettiği bir ülkede bulunma veya (ii) Standart Sözleşme Maddeleri olabilir.

VERİ SAKLAMA

Bilgilerinizi sadece, iş amaçlarımız veya yasal gereklilikler için gereken süre boyunca saklarız. Ancak bazı bilgileri bizdeki hesabınızı kapattıktan sonra da saklayabileceğimizi lütfen göz önünde bulundurun (örneğin, bilgilerin vergi ve muhasebe işlemlerine yönelik olarak saklanması gibi yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmemiz için). Kişisel bilgilerinizi analiz amaçlarıyla veya uzun bir süreye ilişkin eğilim analizi için kullanmayı amaçlarsak kişisel bilgilerinizi kimlik bilgisinden arındırır, kümeler veya farklı biçimlerde anonimleştiririz.

Bilgilerinizi saklama sürelerimizi belirlemek için şu kriterleri kullanmaktayız:

BU GİZLİLİK BİLDİRİMİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Egencia, gelecekte herhangi bir zamanda bu Gizlilik Bildirimini güncelleyebilir. Bu Gizlilik Bildirimindeki somut değişiklikleri, bize sağladığınız e-posta adresine bir bildirim göndererek veya internet sitemizde bir uyarı yayınlayarak bildiririz. Bu Gizlilik Bildiriminin en son ne zaman güncellendiğini bu Bildirimin başındaki “son güncelleme tarihi” kısmından görebilirsiniz.

BİZE NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Bu Gizlilik Bildirimi veya genel olarak gizlilik uygulamalarımız konusunda sorularınız varsa lütfen bize ulaşın:

 

Egencia için Veri Denetleyici bilgileri:

Belçika için Veri DenetleyiciEgencia Belgium SA
Fransa için Veri DenetleyiciEgencia France SAS
Norveç için Veri DenetleyiciEgencia Norway AS
Danimarka için Veri DenetleyiciEgencia Denmark A/S
Finlandiya için Veri DenetleyiciEgencia Finland Oy
Almanya için Veri DenetleyiciEgencia GmbH
İsveç için Veri DenetleyiciEgencia Sweden AB
Birleşik Krallık için Veri DenetleyiciEgencia UK ltd
ABD ve Asya Pasifik (Çin dahil) için Veri DenetleyiciEgencia LLC (US)

EGENCIA SORUMLULUK REDDİ

Egencia, tümüyle American Express Global Business Travel’ın (GBT) bünyesine girmiştir. GBT, bütünüyle American Express Company veya herhangi bir yan kuruluşuna ait olmayan (American Express) ortak bir girişimdir. “American Express Global Business Travel”, “American Express” ve American Express logosu, American Express'in ticâri markalarıdır ve sınırlı lisansla kullanılır. “American Express Meetings & Events” GBT'nin bir bölümüdür.