Skip to main content

Gizlilik politikası

Gizliliğiniz hakkında herhangi bir sorunuz veya endişeniz mi var ya da bir hakkınızı kullanmak mı istiyorsunuz?

Bu Gizlilik Politikası veya genel olarak gizlilik uygulamalarımız hakkında sorularınız varsa lütfen aşağıdaki bilgiler yoluyla bize ulaşın customer_service@egencia.com.tr. Bilgilerinize erişme veya bunları güncelleme, hesabınızı kapatma veya verilerinizi silme isteği gönderebilirsiniz.

 

Gizlilik Politikası
Son güncelleme: Mayıs 2021

 

Giriş
Egencia LLC (“Egencia”) gizlilik hakkınıza saygı duymakta ve gizliliğinize önem vermektedir. Egencia olarak, bize verdiğiniz tüm kişisel bilgileri korumayı ve bu bilgilerin güvenliğini sağlamayı taahhüt ederiz. İşbu Gizlilik Politikasında kim olduğumuz, kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız, bize verdiğiniz bilgileri nasıl yönetebileceğiniz, gizlilik haklarınızı nasıl kullanabileceğiniz ve bilgilerinizi nasıl koruduğumuz açıklanmaktadır. İşbu Gizlilik Politikası sizden Sitemiz, Uygulamamız ve online rezervasyon API’leri (yani ortaklarımızın ve Sahiplerin kullandığı online rezervasyon araçları) (“Online Hizmetler”) yoluyla topladığımız veya başka bir şekilde bize verdiğiniz (birlikte “Hizmetler”) her türlü kişisel bilgiyi kullanmamız ile ilgilidir.

Egencia ne yapar?
Egencia; doğrudan ve/veya özel üçüncü kişi seyahat yönetimi hizmet sağlayıcıları aracılığıyla sunduğu bir takım kurumsal seyahat yönetimi hizmetleri sağlamaktadır. Rezervasyonlar, Egencia Hizmetleri üzerinden yapılabilir. Rezervasyonunuzla ilgili size her türlü sorununuz hakkında yardım etmek üzere, müşteri hizmetleri ekibimiz aracılığıyla müşteri desteği sunmaktayız.

Kurumsal Seyahat Programı
Kurumunuz, iş seyahati ihtiyaçlarını yönetmek için Egencia Kurumsal Seyahat Programına kaydolmuştur. Bu Program kapsamında kurumunuz, seyahat ihtiyaçlarını yönetmesi ve idare etmesi için bir seyahat yöneticisi (“Seyahat Yöneticisi”) ve her bir çalışanın (“Yolcu”) ve çalışan olmamakla birlikte şirket tarafından uygun görülen kişilerin (“Misafirler”) seyahat rezervasyonunu yapması ve yönetmesi için bir ya da birden fazla seyahat düzenleyici (“Düzenleyen” veya “Seyahat Direktörü”) görevlendirebilir.

Yolcular Tarafından Yapılan Rezervasyonlar
Yolcular, kendi seyahat rezervasyonlarını yapmak ve yönetmek için Egencia’ya üye olmalı veya Egencia uygulama ekibi aracılığıyla profil verilerini sistemimize yükletmelidir. Yolcuların Egencia üyesi olmak için kaydolmamaları halinde, kendi adlarına rezervasyon yapmaları için Seyahat Yöneticilerinden veya Düzenleyenlerden yardım almak zorunda kalacaklardır. Yolcu iseniz, işbu Gizlilik Politikası, seyahatinizin rezervasyon ve yönetiminin doğrudan kendiniz veya Seyahat Yöneticisi ya da Düzenleyen tarafından yapılmış olmasından bağımsız olarak, kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda uygulanacaktır. Bu doğrultuda, açıkça aksini öngörmedikçe işbu Gizlilik Politikasında “siz” olarak atıfta bulunduğumuzda, ister kendi adınıza ister bir Seyahat Yöneticisi ya da Düzenleyen aracılığıyla hareket etmiş olun, Yolcu olarak size atıfta bulunmaktayız.

Seyahat Yöneticileri ve Düzenleyenler ve Seyahat Direktörleri
İşbu Gizlilik Politikası esasen Yolculara ve Misafirlere yönelik olmakla birlikte, Seyahat Yöneticileri ve Düzenleyenler ve Seyahat Direktörlerine de uygulanacaktır.

Bir Seyahat Yöneticisinin, Düzenleyenin veya Seyehat Direktörünün bize kendisi hakkında Kurumsal Seyahat Programımız ile bağlantılı olarak sunduğu her türlü kişisel bilgi işbu Gizlilik Politikasında belirtildiği gibi yönetilmektedir. Ancak Egencia, Seyahat Yöneticileri ve Düzenleyenler ve Seyahat Direktörleriyle, kurumlarının bizimle olan Kurumsal Seyahat Sözleşmesinde öngörüldüğü şekilde (örneğin Program hakkında görüşlerini almak, iş ilişkisi hakkında konuşmak veya yeni ya da güncellenen hizmetler hakkında görüşmek için) iletişime geçme hakkını saklı tutmaktadır. Bu iletişim telefon, e-posta, kısa mesaj veya posta yoluyla gerçekleşebilir.

Yolcu veya Misafir adına seyahat rezervasyonu yapan ya da yöneten Seyahat Yöneticileri, Düzenleyenler ve Seyahat Direktörleri ilgili Yolcunun veya Misafirin rızasını almalıdır. Seyahat Yöneticileri ve Düzenleyenler ve Seyahat Direktörleri aynı zamanda ilgili Yolcunun veya Misafirin de bu Gizlilik Politikasını edinip incelemesini sağlamalıdır.

Seyahat rezervasyonunu ister doğrudan kendiniz doğrudan ister Seyahat Yöneticiniz, Düzenleyeniniz veya Seyahat Direktörünüz aracılığıyla yapın, şirketinizdeki yetkili kişiler üyelik kimliğinizin ve üye hesap adınızın yanı sıra seyahat programlarınıza ve hesabınızdaki diğer tüm bilgilere erişebilir ve ayrıca bu bilgileri kayıt tutma veya yetki verilen başka amaçlar için üçüncü şahıslarla paylaşmamız yönünde talimat verebilir. Seyahat Yöneticiniz ve Düzenleyen veya Seyahat Direktörünüz onlara verdiğiniz talimatlar doğrultusunda profil ayarlarınızı (üye kimliğiniz ve şifreniz hariç olmak üzere) ve seyahat tercihlerinizi güncelleyebilecektir. Ayrıca Seyahat Yöneticiniz Düzenleyen veya Seyahat Direktörünüz, talimatlarınızı yerine getirmek için veya onlarla olan sözleşmeleriniz uyarınca, gerektiğinde seyahat programlarınızı görüntüleyebilir, değiştirebilir veya iptal edebilir.

Bu Gizlilik Politikasında Egencia’nın bilgileri toplama ve kullanma yöntemleri açıklanmaktadır. Kurumunuzun politikaları veya uygulamaları farklılık gösterebilecek olup kişisel bilgilerinizin kurumunuzdaki herhangi bir kişi tarafından kullanılmasından veya ifşa edilmesinden ya da kurumunuzun, Seyahat Yöneticinizin, Düzenleyenin veya Seyahat Direktörünüzün herhangi bir fiilinden ya da ihmalinden Egencia sorumlu değildir. Kurumunuzun, Seyahat Yöneticinizin, Düzenleyenin veya Seyahat Direktörünün kişisel bilgilerinizi nasıl yönettiği veya sizin adınıza seyahatlerinizi nasıl rezerve ve idare ettiği hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen kurumunuzun ilgili temsilcisi ile iletişime geçin veya kurumunuzun gizlilik beyanını inceleyin.

Bilgilerinizi nasıl kullandığımız hakkında bilmeniz gereken önemli noktalar:

 • Bilgilerinizi (ve sizinle birlikte seyahat eden kişilerin bilgilerini) seyahat rezervasyonlarının yapılabilmesi için kullanırız.
 • Buna, rezervasyon bilgilerinizin rezervasyonunuzu gerçekleştirebilmeleri amacıyla veya kurumsal seyahat programınızın bir parçası olarak kurumunuzla paylaşılması dâhildir.
 • Bizim adımıza hizmet sunan veya faaliyet gösteren başka üçüncü şahıs tedarikçiler de görevlendirmekteyiz.
 • Pazarlama bilgilerini almayı seçtiğinizde müşteri sadakat programlarımız dahil ilginizi çekebilecek tüm özel tekliflerimiz hakkında sizi bilgilendireceğiz. Hesap sayfanız üzerinden istediğiniz zaman bilgilendirme almaktan vazgeçebilirsiniz.
 • Bilgilerinizi güncellemek veya bilgilerinize erişmek için, Bizimle İletişime Geçin bölümündeki iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
 • Size daha iyi bir Online Hizmetler deneyimi sunmak,Hizmetlerimizi genel anlamda geliştirmemize yardımcı olan analiz verilerini elde etmek için çerezler gibi bilgileri kullanmaktayız
 • Zaman zaman ve genellikle bizimle bir etkileşiminiz sonrasında, en iyi servisi sunduğumuzdan emin olmak için sizden görüşlerinizi bildirmenizi isteriz.
 • Kişisel bilgilerinizin veri sorumlusu Egencia LLC’dir. Egencia, bilgilerinizi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve diğer ülkelerdeki güvenli ortamlarda saklayıp işlemektedir. Egencia, hizmetlerini sunabilmek için, bilgilerinizi ABD’de ve muhtemelen ikamet ettiğiniz ülke dışındaki başka ülkelerde işlenmek üzere, bağlı şirketlerine ve/veya hizmet sağlayıcılarına aktarmak zorundadır. Gizlilik ve güvenliğinizi korumak için uygun tedbirleri aldığımıza emin olabilirsiniz.

Konuyla ilgili tüm bilgileri edindiğinizden emin olmak için İşbu Gizlilik Politikasının tamamını okumanızı öneririz. Ancak işbu Gizlilik Politikasının sadece belirli bir kısmına erişmek istiyorsanız menüdeki ilgili hızlı bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin kullanımı hakkındaki soru veya endişeleriniz için lütfen işbu politikanın alt kısmındaki “Bizimle İletişime Geçin” bölümünde belirtilen E-posta üzerinden bize ulaşın.

Dış Bağlantılar
Online Hizmetlerimizin herhangi bir kısmı sizi başka sitelere veya Uygulamalara yönlendirirse, yeni açılan bu bağlantılar işbu Gizlilik Politikası kapsamında değildir. Bu nedenle, söz konusu online alanlarda yayınlanan gizlilik politikalarını inceleyerek kişisel bilgilerin toplanması, kullanılması ve ifşa edilmesine ilişkin prosedürler hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Hangi kişisel bilgileri ve neden topluyoruz?
Hakkınızda toplayabileceğimiz kişisel bilgiler genel olarak aşağıdaki kategorilerde yer almaktadır:

 • Doğrudan bize sunduğunuz bilgiler

Kişisel bilgileri doğrudan bize sunmanızı isteyebiliriz. Örneğin tam adınız, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi şunlar için gerektiğinde vermenizi isteyebiliriz:

- seyahat rezervasyonunuzun yapılması;

- sitemize kaydolmanız veya sitemizde hesap açmanız;

- Seyahat Düzenleyen hizmetinin sağlanması;

- rezervasyonunuzun detayları gibi talep ettiğiniz bilgilerin ve hizmetlerin sunulması;

- bir telefon numarasıyla acil durumlarda sizinle iletişime geçilebilmesi;

- sık uçuş yapan misafir veya müşteri sadakat programı bilgilerinin güncellenmesi;

- pazarlama iletilerimize abone olmanız ve/veya

- sorularınızı bize göndermeniz.

Ödemeler için fatura bilgilerinizi (kredi kartı numarası, kart sahibinin adı ve son geçerlilik tarihi) de vermeniz gerekecektir.

Rezervasyonunuzdaki tüm diğer yolcular ve pazarlama tercihleriniz hakkında bilgilerin yanı sıra bir anket ya da yarışmaya katılmanız durumunda ek bilgiler de vermeniz gerekebilir. Bir hesap oluştururken, şifre ile birlikte bir giriş adı/üye kimliği de oluşturacaksınız.

Kişisel bilgileriniz, Online Hizmetlerin doğru çalışmasını temin etmek, seyahat aramalarınızı Online Hizmetlerimize kaydetmek ve Online Hizmetlerimizi nasıl kullandığınız hakkında bilgi toplamak için Tanımlama bilgileri (çerezler) ile de bağlantılandırılabilir. Daha fazla bilgi için lütfen Çerezler Politikamıza bakın.

Bir kurumsal müşterinin çalışanıysanız, tedarikçiyseniz veya başka türde bir iş ortağıysanız toplanan diğer bilgiler işveren, personel kimlik numarasını veya diğer ilgili detayları içerebilir.

o Özel Nitelikli Kişisel Veri Kategorileri

Devlet tarafından verilen kimlik numaraları gibi bazı türlerdeki kişisel bilgiler ve din, sağlık veya cinsellik hakkındaki bilgiler hassas bilgi olarak kabul edilmektedir ve uygulanacak kanunlar kapsamında ek koruma gerektirmektedir. Hassas kişisel bilgileri toplayabildiğimiz durumları aşağıda örneklendirimiş durumlar ile sınırlandırmaktayız:

- Uygun seyahat konaklaması ve erişilebilirliğin sunulması veya tesis ihtiyaçları için sağlık ile ilgili bilgilere gerek duyulabilir.

- Uçuş, araç kiralama veya diğer seyahat rezervasyonları için pasaport veya sürücü belgesi numarası gibi devletin düzenlediği kimlik numaraları gerekebilir.

- Besin ihtiyaçları gibi dininiz ve sağlığınız hakkında veya başka konular hakkında bilgileri doğrudan veya dolaylı olarak açığa çıkartabilecek olan, kendi isteğinizle belirttiğiniz diğer bilgiler.

 • Seyahat Arkadaşlarınız/Misafirleriniz Hakkında Kendi İsteğinizle Sunulan Bilgiler

Online Hizmetlerimiz üzerinden bir başkası için rezervasyon yaptığınızda ilgili kişinin kişisel bilgileri ile seyahat tercihlerini talep edeceğiz. Başka kişilerin kişisel bilgilerini ve seyahat tercihlerini bize sunmadan önce o kişilerin onayını almalısınız. Seyahat arkadaşınızın bilgileri sadece hesabınız üzerinden görülebilecek ve değiştirilebilecek. Seyahat arkadaşınız bilgilerini kendisi değiştirmek veya silmek isterse işbu politikanın alt kısmında sunulan Bizimle İletişime Geçin kısmındaki bilgiler yoluyla doğrudan bize ulaşabilir.

 • Otomatik olarak topladığımız bilgiler

Online Hizmetlerimizi ziyaret ettiğinizde bazı bilgileri cihazınızdan otomatik olarak toplayabiliriz. Avrupa Ekonomik Alanındaki ülkeler de dahil olmak üzere bazı ülkelerde bu bilgiler geçerli veri koruma kanunlarının kapsamındaki kişisel bilgiler olarak kabul edilebilmektedir.

Otomatik olarak topladığımız bilgiler özellikle IP adresiniz, cihaz türünüz, eşsiz cihaz kimlik numaralarınız, tarayıcınızın türü (Firefox, Safari veya Internet Explorer gibi), İnternet Servis Sağlayıcınız (ISP), işletim sisteminiz ve taşıyıcınız hakkındaki bilgileri içerebilir. İnternet sitesi kullanıcıları için, varsa yönlendiren internet sitesinin veya çıkış sayfalarının ve geniş coğrafi konumun (ör. ülke veya şehir seviyesinde konum) detayları da toplanmaktadır.

Erişilen sayfalar ve tıklanan bağlantılar, yani görüntülenen seyahatler ve bunların saat ve tarihleri dahil olmak üzere cihazınızın Online Hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğu gibi başka teknik bilgileri de toplayabiliriz.

Bu bilgileri toplamamız Online Hizmetlerimize gelen ziyaretçileri, nereden geldiklerini ve Online Hizmetlerimizin hangi içeriklerinin onların ilgisini çektiğini daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Bu bilgileri kendi şirket içi analizlerimiz için ve Online Hizmetlerimizin kalitesini ve ziyaretçilerimize yönelik ilgisini geliştirmek için, örneğin kullanıcı deneyiminizi kişiselleştirmek, aramalarınızı özelleştirmek ve ilginizi çekebilecek reklamları size göndermek için kullanırız. Bu otomatik bilgileri yolsuzluğu önlemek ve tespit etmek için de kullanırız.

Bu bilgilerden bazıları “Çerezler ve benzer takip teknolojileri” başlığı altında daha ayrıntılı açıklandığı şekilde, çerezler ve benzer takip teknolojileri kullanılarak da toplanabilir”.

 • Uygulamayı kullandığınızda topladığımız bilgiler

Akıllı telefonunuzun uygulamasını, tablet uygulamasını veya diğer platformların uygulamalarından birini (hep birlikte “Uygulama” veya “Uygulamalar”) kullandığınızda ayrıca şunları toplayabiliriz:

Eriştiğiniz ve kullandığınız Uygulamaların işlevselliği hakkındaki bilgiler. Böylece Uygulamaların müşterilerimizin ilgisini çeken alanlarını belirleyebiliyor ve Uygulamaları sürekli olarak geliştirebiliyoruz.

Her bir Uygulama bize aygıtın benzersiz cihaz numarasını ("UID") gönderebilir; bu numara cihazınıza özel olan ve sayılardan veya karakterlerden oluşan bir değerdir. Bu bilgiyi sadece Uygulamanın ilk açılışında reklam ağlarımızla, kullanıcıların ilgili reklam başlıklarını ve diğer pazarlama araçlarını tıklayarak indirdikleri Uygulama sayısını doğrulamak için kullanacağız. Bir e-posta adresi sunulduğunda bunu, cihazlarınız genelinde kesintisiz bir deneyim sunma amaçlarıyla mevcut UID’niz/çerez kimliğiniz ile ilişkilendirebiliriz.

Bir Uygulamanın “şu anki konumunuzun yakınındaki otelleri bul” özelliğini veya konuma göre ilgili içerik öneren benzer özelliklerini kullandığınızda ilgili içeriği göstermek için cihazınızın GPS veya benzer teknolojiler yoluyla sunduğu şu anki konumunuz hakkındaki bilgileri kullanırız. Açıkça konuma dayalı bir özelliği kullanmadığınızda konum verilerini toplamayız ve konum verilerini toplamayı istediğiniz zaman telefon ayarları menünüz yoluyla kapatabilirsiniz.

Ayrıca her Uygulama, çökme veya donma durumunda bize hata raporlama bilgileri gönderecek. Bu sayede hatayı inceleyebileceğiz ve gelecek sürümlerde Uygulamanın daha dengeli çalışmasını sağlayabileceğiz. Bu hata raporları kapsamında, Uygulama bize mobil cihaz türü ve versiyonu, UID, hatanın oluştuğu zaman, kullanılan özellik ve hata oluştuğunda uygulamanın durumu hakkında bilgi gönderir. Bu bilgileri hatanın incelenmesi ve giderilmesi dışında başka hiçbir amaç için kullanmayız.

Seyahatleriniz hakkında uçuş durumu veya diğer hususlarda meydana gelebilecek değişiklikler hakkında anlık bildirimler gönderebiliriz. Ayrıca acil bir durum halinde seyahat yöneticinizden/işvereninizden gelen önemli mesajları size iletebilmek için de anlık bildirimleri kullanabiliriz. Bu izinler her zaman mobil cihaz ayarlarından yönetilebilir.

Egencia AssistMe kapsamında “Temsilciyle görüş” ve “Geri ara” seçeneğini seçerseniz, Uygulama; bu özelliğin kullanıldığı yerlerde, müşteri kimliğinizi, seyahat programı bilgilerinizi ve son zamanlarda Uygulamayı kullanımınız hakkındaki potansiyel bilgileri seyahat danışmanına gönderecektir. Bu, müşteri hizmetleri etkileşimini hızlandırmak, daha sorunsuz ve bilinçli iletişim kurmak için kullanılmaktadır.

Bir Uygulamanın bize göndereceği bilgileri her zaman kontrol edebilirsiniz. Ayarlar menüsünde Uygulamanın ayarlarını değiştirerek veya mobil aygıtınızın ayarlarını değiştirerek bu kontrolü uygulayabilirsiniz. İsterseniz Uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırabilir ve hizmetlerimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

 • Aşağıdaki yöntemlerle bize ulaştığınızda topladığımız bilgiler

Çağrı İzleme ve Kayıt: Müşteri hizmetleri ekibimize ulaşan ve ekibimizin yaptığı telefon görüşmeleri kalite kontrol amaçları, analiz, bir yasal anlaşmazlık halinde bizi korumak için veya personel eğitimi için kaydedilebilir ve izlenebilir. Görüşme kayıtları işbu Gizlilik Politikasıyla tutarlı bir şekilde muhafaza edilecektir. Çağrı sırasında verdiğiniz tüm kişisel bilgiler, işbu Gizlilik Politikasının hükümleri uyarınca işlenir.

Diğer Online İletişimler:
Online Hizmetlerimiz yoluyla bizimle gerçekleştirdiğiniz sohbet gibi her türlü iletişim kalite kontrol amaçları için, bir yasal anlaşmazlık halinde bizi korumak için veya personel eğitimi için kaydedilecek ve izlenecektir. Bu bilgiler işbu Gizlilik Politikasıyla tutarlı bir şekilde işlenecek ve muhafaza edilecektir.

 • Tanımlama bilgileri (çerezler) ve benzer takip teknolojileri

Tanımlama bilgileri (çerezler) ve benzer takip teknolojilerini (hep birlikte “Tanımlama bilgileri (çerezler)”) ilgi alanına yönelik reklamların sunulması dahil hakkınızdaki kişisel bilgileri toplamak ve kullanmak için kullanmaktayız. Tedarikçilerimizin ve bizim kullandığımız Tanımlama çerez türlerinin yanı sıra çerezlerin neden kullanıldığı ve bunları nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerezler Politikamıza bakın . Bize verdiğiniz bilgileri işlemlerinize ilişkin bilgilerle ve bizim adımıza hizmetleri yerine getiren üçüncü şahıslardan hakkınızda edindiğimiz bilgilerle birleştirebiliriz. Tanımlama bilgileri (çerezler) ve benzer teknolojiler yoluyla alınan bilgiler cihazlar ve kullanıcıların Tanımlama bilgileri (çerezler) ile ilişkili tıklama akışı verileri arasında çapraz takip yürütmemizi sağlayabilmektedir.

Genellikle, sizden topladığımız kişisel bilgileri sadece işbu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar için veya kişisel bilgilerinizi topladığımız sırada size açıkladığımız amaçlar için kullanacağız.

Kişisel bilgilerinizi kimlerle paylaşıyoruz?

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki alıcı kategorilerine açıklayabiliriz:

 • Grup şirketlerimiz zaman zaman kişisel bilgilerinizi Expedia Group ailesi dahilindeki expediagroup.com adresinde listelenen bağlı şirketlerimizle paylaşacaktır. Ana şirketimiz ve kurumsal yan kuruluşlarımız bilgilerinize ulaşırken, en az bu Gizlilik Politikasında açıklanan uygulamalar kadar kısıtlayıcı olan uygulamaları takip edecek. Bu kuruluşlar promosyon haberleşmesi iletimiyle ilgili yürürlükteki yasalara uyacak ve en azından, size gönderdikleri her e-postada, size ileride bu gibi e-posta mesajlarını almama tercihini yapma olanağını verecek.
 • Online Hizmetlerin yerine getirilmesini desteklemek, işlevselliğini sağlamak ve güvenliğinin geliştirilmesine yardım etmek için bize veri işleme hizmetleri sağlayan veya kredi kartı işleme, işletme analizleri, müşteri hizmetleri, pazarlama, anketlerin veya çekiliş programlarının dağıtılması, ilgi alanlarınıza göre biçimlendirilmiş online reklamların sunulmasına yardım edilmesi ve dolandırıcılığın önlenmesi gibi amaçlar için kişisel bilgileri işleyen üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları. Üçüncü şahıs hizmet sağlayıcılarının verilere erişime sahip olduğu durumlarda üçüncü şahıs hizmet sağlayıcıları, bilgileri sadece kendi işlevlerini yerine getirmek için gerektiği kadarıyla toplayacaktır. Bilgileri başka hiçbir amaçla paylaşmalarına veya kullanmalarına izin verilmemektedir.
 • İş ortakları; bu kuruluşlarla ortak şekilde hizmet sunabiliriz veya bu kuruluşların hizmetleri Online Hizmetlerimiz aracılığıyla sunulabilir. İstediğiniz bir hizmetin bir üçüncü şahıs iş ortağıyla ilgili olup olmadığını kendiniz görebilirsiniz, zira bu kuruluşların adı tek başına veya bizim adımızla birlikte görünür. Bu isteğe bağlı hizmetlere ulaşmayı tercih ederseniz, bazen kişisel bilgileriniz dâhil olmak üzere sizin hakkınızda bilgileri bu ortaklarla paylaşabiliriz. Bir iş ortağı, örneğin size rezervasyonlarınız için puan kazandıran bir üçüncü şahıs müşteri sadakat programı olabilir.
 • Otel, havayolu şirketi, araç kiralama, sigorta, Tesis Sahipleri ve varsa aktivite sağlayıcıları, demiryolu ve tatil gemisi hatları gibi seyahat rezervasyonlarınızı yerine getiren seyahat tedarikçileri. Bu tür bir üçüncü şahıs niteliğindeki tedarikçi tarafından sağlanan tüm hizmetler için gerekli açıklama verilir. Ayrıca, bu seyahat tedarikçilerinin hakkınızda ilave bilgi edinmek, seyahat rezervasyonlarınızı kolaylaştırmak veya gönderdiğiniz bir iletiye cevap vermek için gerektiğinde kendi bağımsız Gizlilik Politikaları uyarınca sizinle iletişim kurabileceğini unutmayın. Zaman zaman anonim değerlendirmeleri otel tedarikçilerimizle paylaşırız. Bu tür durumlarda, bize yapabileceğimizi açıkça belirtmediğiniz takdirde değerlendirmede bulunanların adlarını veya iletişim bilgilerini paylaşmayız. Otelin, kimliğinizi yorumunuzun içeriğinden çıkarması ve doğrudan sizinle temasa geçmesi durumunda, bundan biz sorumlu değiliz.
 • Kurumunuz dâhilindeki Seyahat Yöneticiniz, Düzenleyen veya Seyehat Direktörü gibi yukarıdaki “Seyahat Yöneticisi, Düzenleyenler ve Seyahat Direktörleri” kısmında açıklanan diğer kişiler.
 • (i) Geçerli kanun veya yönetmelik açısından, (ii) yasal haklarımızı uygulamamız, oluşturmamız ve savunmamız için veya (iii) sizin veya başka herhangi bir şahsın hayati çıkarlarını korumak için ifşa edilmesi gerektiğine inandığımızda her türlü yetkili kanun uygulama kurumu, düzenleme ve devlet dairesi, mahkeme veya diğer üçüncü şahıs. Örneğin ABD Kanunları kapsamında ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı Gümrük ve Sınır Koruması Bürosu, Yolcu Adı Kaydı ya da PNR verileri olarak da bilinen, ABD’den veya ABD’ye veya ABD hava sahası üzerinden yolculuk eden kişilerle ilgili olarak bazı seyahat ve rezervasyon bilgilerinin ilgili seyahat öncesinde Bakanlığa bildirilmesini zorunlu tutmaktadır. Havayolu şirketlerinin veya diğer seyahat sağlayıcılarının bu bilgileri ilgili kanun uygulayıcılarına ve devletlere iletebilmesi için bu bilgileri onlara açıklayabiliriz;
 • Yasa dışı veya yasa dışılık şüphesi olan aktiviteleri soruşturmamızın, önlememizin veya bunlarla ilgili olarak işlem yapmamızın gerekli olduğunu düşündüğümüz haller; şirketimizin veya müşterilerimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyet haklarını veya güvenliğini korumamız gereken haller; Hizmet Kullanım Koşullarımızın ve diğer anlaşmalarımızın gerektirdiği haller;
 • Elden çıkartma, şirketlerin birleşmesi, konsolidasyon veya varlıkların satışı ya da gerçekleşmesi muhtemel olmamakla birlikte iflas gibi kurumsal işlemlerin gerektirdiği durumlar. Herhangi bir devralım halinde alıcıya, kişisel bilgilerinizi sadece işbu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar için kullanması gerektiğini bildireceğiz veya
 • İfşa onayı verdiğiniz başka herhangi bir şahıs.

Alıcıların büyük hacmi ve bu bilgilerin sıkça değişmesi nedeniyle her bir alıcıyı işbu Gizlilik Politikasında birer birer listeleyememekteyiz. Alıcı kategorileri işbu bölümün aşağıdaki alt paragraflarında daha ayrıntılı açıklanmıştır; örneğin seyahat tedarikçileri rezervasyonunuzu yerine getirmemizi sağlayan oteller, havayolu şirketleri, araç kiralama şirketleri ve aktivite sağlayıcıları gibi işletmelerdir. Üçüncü şahıs veri paylaşımı hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen işbu Gizlilik Politikasının alt kısmında sunulan bilgiler yoluyla bize ulaşın.

Bazen reklamcılar ve yatırımcılar dahil olmak üzere üçüncü taraflarla toplu veya anonim bilgiler de paylaşabiliriz. Örneğin, reklamcılara web sitemizin ziyaret eden kişi sayısını veya en çok sevilen otel ve tatil bölgelerini söyleyebiliriz. Bu bilgiler herhangi bir kişisel bilgi içermez ve ilginizi çekmesini umduğumuz içerik ve hizmetleri geliştirmek için kullanılır.

Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

Kişisel bilgileri işlemeye yönelik yasal dayanağımız (yalnız EEA ziyaretçileri)
Avrupa Ekonomik Alanından bir ziyaretçiyseniz, işbu Gizlilik Politikasında açıklanan kişisel bilgileri toplamaya ve kullanmaya ilişkin yasal dayanağımız ilgili kişisel bilgilere ve bunları topladığımız özel duruma bağlı olacaktır.

Normalde kişisel bilgileri sizden sadece (i) sizinle bir sözleşe yapmak için kişisel bilgilere ihtiyaç duyduğumuzda, (ii) bilgilerin işlenmesi meşru menfaatlerimize yönelik olduğunda ve sizin haklarınızı çiğnemediğinde veya (iii) onayınızı aldığımızda toplayacağız. Bazı durumlarda, kanunlar kapsamındaki mali veya vergi yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için işlem geçmişinizi kullanmamızın gerekmesi gibi kişisel bilgileri sizden toplamak yasal yükümlülüğümüz olacaktır.

Bir yasal koşulu yerine getirmek veya sizinle bir sözleşme yapmak için kişisel bilgilerinizi sunmanızı istersek, bunu ilgili zamanda açıkça belirtecek ve size, kişisel bilgileri sunmanızın zorunlu olup olmadığını (ayrıca kişisel bilgilerinizi sunmazsanız bunun olası sonuçlarını da) bildireceğiz.

Meşru çıkarlarımıza (veya üçüncü şahısların meşru çıkarlarına) isnat ederek kişisel bilgilerinizi topladığımız ve kullandığımız takdirde bu çıkar, normalde platformumuzu işletmek ve gerektiği şekilde hizmetlerimizi size sunmak için sizinle iletişime geçek, bizimle iletişime geçtiğinizde güvenlik doğrulaması yapmak ve örneğin sorularınızı cevaplarken, platformumuzu geliştirirken, pazarlamayı gerçekleştirirken veya yasa dışı aktiviteleri tespit etmek ve önlemek amacıyla meşru ticari menfaatimiz için olacaktır. Başka meşru çıkarlarımız olabilir ve uygunsa, bu meşru çıkarların ne olduklarını ilgili zamanda size açıklayacağız.

Meşru İşletme Çıkarlarımızın neler olduğunu nasıl belirleriz?
Şunları temin etmek için bir değerlendirme yaparız:

(i) Verilerinizin kullanımındaki çıkarımızın meşru olduğunu (yani açık bir işletme ihtiyacımızın olduğunu) ve
(ii) İşletmeye ihtiyacının, teraziye konduğunda gizlilik haklarınıza göre ağır basmadığını.

Bunu belirlerken, verilerin belirli bir kullanımının bir müşteri olarak sizin üzerinizde sahip olabileceği muhtemel etkilerini değerlendirir ve bunu, kendi işletme ihtiyaçlarımıza göre değerlendirerek doğru dengeyi elde ettiğimizden emin oluruz. Ayrıca muhtemel riskleri en aza indirmek için bir dizi güvenlik önlemi uygularız.

Örneğin uygulamada, bir rezervasyon sırasında müşterilerimizin pazarlama tercihlerinin toplanması, bir online e-ticaret şirketi için meşru bir işletme çıkarıdır. Bu durumun gizlilik haklarınızı uygunsuz bir şekilde etkilemediğine çünkü geleceğe dönük ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında büyük olasılıkla bilgi edinmek isteyebileceğinize inanmaktayız. Ancak gizlilik haklarınızı korumak için bu iletileri almaktan istediğiniz zaman kendi hesabınızda, e-postanın içinde veya müşteri hizmetleri yoluyla vazgeçebilmenizi temin etmekteyiz.

Yukarıdaki yasal gerekçeler uyarınca topladığımız bilgileri şunlar için kullanırız:

 • bir otel rezervasyonu gibi yaptığınız işlemleri tamamlamak için;
 • seyahat onaylarını ve yaklaşan seyahatiniz hakkındaki seyahat güncellemelerini size bildirmek için (e-posta veya SMS yoluyla);
 • dolandırıcılığı önleme amacıyla kimliğinizin doğruluğunu onaylamak için;
 • ödemelerin işlenmesi dahil hesabınızı yönetmek için;
 • özellikle rezervasyonunuzda bir değişiklik olduğunda, genel olarak sizinle iletişime geçmek için;
 • rezervasyonunuz ile ilgili müşteri hizmetleri sunmak veya olabilecek herhangi bir sorunuza cevap verebilmek için;
 • Egencia Kurumsal Seyahat Programımızı yönetmek ve işletmek için;
 • ürünlerimize, hizmetlerimize ve internet sitemizin işlevselliğine yönelik ilgiyi ölçmek ve geliştirmek için;
 • ilginizi çekebilecek özel teklifler, kuponlar, çekilişler ve seyahat ile ilgili ürün ve hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek için. Bunları e-posta ve sosyal medya dahil üçüncü şahıs sitelerinde yayınlar veya reklamlar yoluyla alabilirsiniz;
 • bu internet sitesi veya Uygulamadaki deneyiminizi başka bir şekilde özelleştirmek için;
 • katılmayı seçtiğiniz herhangi bir ödül ve takdir programının bir parçası olarak sizi ödüllendirmek için (bunun bizim veya bir üçüncü şahsın programı olması fark etmeksizin);
 • verdiğiniz geri bildirim veya doldurduğunuz anketler dahil farklı yollarla sizden bilgi almak için;
 • internet sitemizin ve Uygulamaların kullanımı ve sunduğumuz hizmetler hakkında yaptığımız şeylerin her yönünü geliştirmek amacıyla istatistik analizleri gerçekleştirmek için;
 • fikri mülkiyet haklarımız dahil olmak üzere bir şirket olarak haklarımızı korumak için, örneğin;
 • anlaşmazlıkları çözmek, ücretleri tahsil etmek veya sorunları gidermek için;
 • yasaklanmış veya yasa dışı muhtemel faaliyetleri önlemek için;
 • Kullanım Koşullarımızı uygulamak için ve
 • toplandığı noktada size açıklanan başka sebepler için.

Kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanmamızın yasal dayanağına ilişkin sorularınız veya ek bilgiye ihtiyacınız olduğu takdirde lütfen işbu Gizlilik Politikasının alt kısmında belirtilen bilgiler yoluyla bize ulaşın.

Kişisel bilgilerinizi nasıl koruyoruz?
Online Hizmetlerimizi seyahat düzenlemesi yaparken güvenle kullanabilmenizi istiyoruz ve topladığımız bilgileri korumaya büyük önem veriyoruz. Hiçbir Online Hizmet mutlak güvenliği temin edememekle birlikte, hakkınızda topladığımız ve işlediğimiz kişisel bilgileri korumak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri uygulamaktayız. Örneğin, önemli kişisel bilgilerinizin sistemimiz ve sizin sisteminiz arasındaki aktarımında şifreleme kullanırız. Buna ek olarak, yetkisiz kişilerin bilgilerinize ulaşmasını önlemeye yardımcı olması için yangın duvarı ve sistem ihlali algılama sistemleri kullanıyoruz. Ayrıca, kişisel bilgilere sadece yetkili personel ulaşabilir ve bu işlemi sadece izin verilen iş amaçları için yapabilir.

Uluslararası veri aktarımları
Kişisel bilgileriniz ikamet ettiğinizden farklı ve Avrupa Ekonomik Alanı dışındaki ülkelere aktarılabilir ve orada işlenebilir. Bu ülkeler, kendi ülkenizinkinden farklı olan (ve bazı durumlarda aynı derecede koruyucu olmayan) veri koruma kanunlarına sahip olabilir. Özellikle, Egencia, Yolcular hakkındaki Kişisel Verileri Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer ülkelerde güvenli ortamlarda saklar ve işler. ABD dışı Yolcu verilerinin işlenmesi ile ilgili olarak Egencia, hizmetlerini sağlamak için Kişisel Verilerinizi ABD’de ve muhtemelen ikamet ettiğiniz ülke dışındaki başka ülkelerde işlenmek üzere bağlı şirketlerine ve/veya hizmet sağlayıcılarına aktarmak zorundadır.

Bazı Expedia Group ABD bağlı kuruluşları, AB-ABD ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı çerçevelerini ve Gizlilik Kalkanının AB, İsviçre ve İngiltere'den gelen kişisel bilgilere ilişkin Bildirim, Tercih, İleriye Dönük Aktarımlarda Hesap Verebilirlik, Güvenlik, Veri Doğruluğu ve Amaç Sınırlandırması, Erişim, Rücu, Yaptırım ve Yükümlülük İlkelerine uyduğumuzu kabul etmiştir. CJEU tarafından Temmuz 2020'de, AB-ABD Gizlilik Kalkanı çerçevesinin artık AB kişisel bilgilerinin ABD'ye aktarımı için yeterli bir aktarım mekanizması olmadığına karar verilmesine rağmen bu Expedia Group ABD bağlı kuruluşları, Gizlilik Kalkanı çerçevelerine ve İlkelerine uymaya devam edecektir. Ayrıca Expedia Group, AB kişisel bilgilerinin gerektiğinde ABD'ye aktarımını kapsama almak için grup içi Standart Sözleşme Maddeleri uygulamaktadır. Belgelendirmelerimiz burada yer almaktadır. Gizlilik Kalkanı ilkeleri hakkında bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.privacyshield.gov. Gizlilik Kalkanı Çerçevelerimize bağlılık hakkında daha fazla bilgi için lütfen burada yayınlanan bilgilere göz atın.

Verilerin Alıkoyulması
Sizden topladığımız kişisel bilgileri, sürekli meşru bir iş ihtiyacından ötürü alıkoymamız gerektiği takdirde bunu yaparız (örneğin talep ettiğiniz bir hizmeti size sunabilmek için veya geçerli kanun, vergi veya muhasebe gerekliliklerine uyabilmek için).

Kişisel bilgilerinizi işlemek için süregelen bir iş ihtiyacımız bulunmadığında verileri silecek veya anonim hale getireceğiz; (örneğin kişisel bilgilerinizin yedekleme arşivlerinde saklanması nedeniyle) bu durumun mümkün olmaması halinde kişisel bilgilerinizi güvenli bir şekilde saklayacak ve silinmesi mümkün oluncaya kadar her türlü ek işlemeye karşı izole edeceğiz.

Verilerinizi daha uzun süreler boyunca analiz amaçlarıyla veya eğilim analizi için kullanmayı amaçlarsak verilerinizi anonim veya toplu halde kullanacağız

Bilgi haklarınız
Egencia Programının bir katılımcısı olarak, tarafımızdan seyahat haberleri ve güncellemeler sunan iletiler alabilirsiniz. İstediğiniz zaman, ilgili e-posta haber bülteni aboneliğinizi Profilim sayfasındaki, “E-posta ayarları” başlığının altından veya Seyahat Yöneticinize, Düzenleyene veya Seyahat Direktörüne artık Egencia’dan ileti almak istemediğinizi belirterek sonlandırabilirsiniz. Ayrıca, gönderdiğimiz bu tür herhangi bir e-posta üzerinden bu haber bültenleri için aboneliğinizi sonlandırma seçeneği de sunulacaktır. Size Egencia hesabınızla veya Egencia'da gerçekleştirdiğiniz işlemlerle ilgili duyurular, yönetim iletileri ve anketler dâhil olmak üzere, ileti almaktan vazgeçme seçeneği sunmaksızın başka iletiler gönderme hakkını saklı tuttuğumuzu lütfen unutmayınız.

 • Profilim ve Seyahatlerim sayfalarındaki bilgilere erişebilir, yeni bilgi ekleyebilir, mevcut bilgileri güncelleyebilir veya silebilir ve aşağıda tarif edildiği gibi hesabınızı kapatabilirsiniz. Böyle bir talepte bulunduğunuz takdirde Egencia, ilgili talebi yerine getirmeden önce uygun kimlik teyidi isteme hakkına sahiptir
 • Ayrıca saklamakta olduğumuz kişisel verilere erişmek için bir yazılı talepte de bulunabilirsiniz . Böyle bir talepte bulunduğunuz takdirde Egencia, ilgili talebi yerine getirmeden önce uygun kimlik teyidini isteme hakkına sahiptir. Aşağıdaki “Bizimle İletişime Geçin” kısmındaki iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşarak kişisel verilerinize erişmek için yazılı talepte bulunabilirsiniz.

Veri koruma haklarınız
Avrupa Ekonomik Alanında ikamet ediyorsanız aşağıdaki veri koruma haklarına sahipsiniz:

 • Kişisel bilgilerinize erişmek, bunları düzeltmek, güncellemek veya bunların silinmesini talep etmek isterseniz Egencia’daki Profilim sayfaları, üyelerin hesap ayarlarını görmesine ve değiştirmesine olanak tanır. E-posta ayarları seçeneği, e-posta adresinizi değiştirmenizi ve seyahat haber bülteninizi ve varsa diğer aboneliklerinizi yönetmenizi sağlar. Ayrıca parolanızı değiştirebilir ve bu internet sitesine oturum açarken otomatik parola girişini seçebilirsiniz. Üye profilinize yeni Yolcular ekleyebilir, mevcut Yolcuları silebilir; profiliniz ile ilişkili Yolcuların adlarını, telefon numaralarını, pasaport bilgilerini ve acil durum irtibat kişilerini güncelleyip düzeltebilir ve seyahat tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz. Bu Gizlilik Politikasının alt kısmında yer alan “Bizimle İletişime Geçin” bölümündeki iletişim bilgileri aracılığıyla da bize ulaşabilirsiniz.
 • Kişisel verilerinize erişmek isterseniz, bilgilerinizi tutup tutmadığımızı teyit edecek ve size bilgilerinizin bir kopyasını, bunları nasıl ve neden işlediğimizi, ne kadar süre ile muhafaza ettiğimizi ve onlarla ilgili haklarınızı sunacağız.
 • Kişisel bilgilerinizin silinmesini isterseniz bilgilerinizi sileceğiz. Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için veya bir adli talep oluşturmak, bu talebi uygulamak veya talep karşısında kendimizi savunmak için gerek duyduğumuz tüm bilgileri alıkoymamız gerekeceğine lütfen dikkat edin.
 • Kişisel bilgilerinizin işlenmesine itiraz edebilir, bizden kişisel bilgilerinizin işlenmesini sınırlandırmamızı isteyebilir veya kişisel bilgilerinizin taşınabilir hale getirilmesini talep edebilirsiniz. Yine bu Gizlilik Politikasının alt kısmında yer alan “Bizimle İletişime Geçin” bölümündeki iletişim bilgileri yoluyla bize ulaşarak bu haklarınızı kullanabilirsiniz.
 • Bize ulaşarak Egencia hesabınızı kapatmayı talep edebilirsiniz. Bir hesabı kapattığınızda oturum açamayacak ve hesap ile ilişkili hiçbir bilgiye erişemeyeceksiniz ancak istediğiniz zaman yeni bir hesap açabilirsiniz. Üye profilinizde yer alan e-posta adresine hesap kapanışınızı teyit eden bir e-posta göndereceğiz. Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için veya yasal bir hakkın tesisi, kullanılması ya da hukuki bir talep karşısında kendimizi savunmak için gerek duyduğumuz tüm bilgileri muhafaza etmemiz gerekeceğini lütfen dikkate alınız
 • Benzer bir şekilde, kişisel bilgilerinizi onayınıza istinaden topladığımız ve işlediğimiz takdirde istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. Onayınızı iptal etmeniz iptaliniz öncesinde gerçekleştirdiğimiz hiçbir işlemenin yasallığını etkilemeyeceği gibi kişisel bilgilerinizin onayınızı gerektirmeyen yasal işleme gerekçelerine istinaden işlenmesini de etkilemez
 • Kişisel bilgilerinizi toplamamız ve kullanmamız hakkında bir veri koruma idaresine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen yerel veri koruma makamınızla iletişime geçin. Avrupa Ekonomik Alanı, İsviçre ve Avrupa dışındaki bazı ülkelerdeki (ABD ve Kanada dahil) veri koruma makamlarının iletişim bilgileri burada yer almaktadır.

Talebinizi bize göndermenin en kolay yolu işbu Gizlilik Politikasının altındaki “Bizimle İletişime Geçin” kısmında açıklanan E-posta kullanmaktır.

Geçerli veri koruma kanunları uyarınca veri koruma haklarını kullanmak isteyen şahıslardan aldığımız tüm talepleri yanıtlarız.

Kişiselleştirilmiş reklamların gösterilmesi
Reklam kuruluşları ve iş ortakları gibi üçüncü kişi reklamcılar online etkinlikleriniz hakkındaki bilgileri toplamak için çerezler ve başka teknolojiler (Web işaretçileri gibi) kullanabilir. Bu bilgileri toplama amaçları şunları içermektedir: sitemizin kullanımını ölçme ve anlama; bu ve başka sitelerdeki açık ilgi alanlarınıza ilişkin reklam içeriğinin analiz edilmesi, değiştirilmesi ve kişiselleştirilmesi. Kullanabilecekleri çerezler veya başka özellikler üzerinde erişim veya kontrole sahip değiliz ve bu reklamcıların bilgi işleme uygulamaları bu Gizlilik Politikası kapsamında yer almamaktadır. Aşağıdaki kaynaklardan birine erişerek bu bilgiyi toplatmaktan vazgeçme seçeneğini inceleyebilir ve üçüncükişi reklamcılar hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz:

Do-Not-Track Sinyalleri ve Benzer Mekanizmalar. Bazı internet tarayıcıları iletişim kurdukları sitelere kullanıcının takip edilmemesi için "Do Not Track" sinyalleri gönderebilir. İnternet tarayıcıların bu özelliği farklı şekilde kullanmaları ve programlarına dâhil etmeleri nedeniyle, kullanıcıların bu sinyallerin kullanılmasını isteyip istemediği veya bu sinyallerin farkında olup olmadığı her zaman net değildir. Lider bir internet standartları kuruluşu bu sorunu incelemektedir. Bu kuruluştaki katılımcılar, söz konusu sinyalleri alan sitelerin ne yapması gerektiğini belirlemek için çalışmaktadır. Egencia bu sinyallere yanıt olarak herhangi bir işlem yapmamaktadır. Nihai bir standart üzerinde anlaşmaya varıldığında, bu sinyallere nasıl yanıt vermemiz gerektiğini yeniden değerlendireceğiz.

Bu Bildirimdeki Değişiklikler ve Bizimle İletişime Geçme Yöntemleri

Bu Gizlilik Politikasında Güncellemeler
Değişen yasal, teknik veya ticari gelişmeler karşısında gerektiği zaman işbu Gizlilik Politikasında değişiklikler yapılacaktır. Gizlilik Politikamızı güncellediğimizde, yaptığımız değişikliklerin önemiyle tutarlı bir şekilde sizi bilgilendirmek için uygun önlemleri alacağız. Her türlü önemli Gizlilik Politikası değişikliğinde geçerli veri koruma kanunlarının zorunlu görmesi halinde ve zorunlu gördüğü yerlerde onayınızı alacağız.

İşbu Gizlilik Politikasının en son ne zaman güncellendiğini işbu Gizlilik Politikasının başındaki “son güncelleme tarihi” kısmında görebilirsiniz.

İşbu Gizlilik Politikasındaki değişiklikler hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen E-posta veya aşağıdaki iletişim bilgileri yoluyla bizimle iletişime geçin.

Bizimle nasıl iletişime geçebilirsiniz?
Bu Gizlilik Politikası veya genel olarak gizlilik uygulamalarımız hakkında sorularınız varsa lütfen aşağıdaki bilgiler yoluyla bize ulaşın:

E-posta: customer_service@egencia.com.tr. Talebinizi 24 saat içinde karşılamak için elimizden geleni yapacağız.

Bize telefon edin: Daha acil yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen 90 0 850 202 39 00 numaralı telefondan bizi arayın.

Bir Egencia müşterisi olarak online seyahat deneyiminiz üzerinde seyahatinizin planlanması ve rezervasyonundan kişisel bilgilerinizin korunmasına kadar kontrole sahip olduğunuzdan emin olmak istiyoruz. Egencia müşteri hizmetleri ve seyahat acenteleri günün 24 saati ve haftanın yedi günü Egencia seyahat endişelerinizle ilgili olarak size yardım etmeye hazırlardır. Şirket kaydını takiben tarafınıza verilen müşteri hizmetleri numarasını istediğiniz her zaman arayabilirsiniz. Ayrıca, seyahat programınızda yer alan telefon numarası veya adresten doğrudan seyahat tedarikçisi ile iletişim kurabilirsiniz.