Skip to main content

Sürdürülebilir Seyahat, Karbon Ayak İzi, Çevre Dostu İş Seyahati

Sürdürülebilirlik ve iş seyahatlerinin geleceği

CO2 emisyonlarını azaltma ve çevre dostu seyahat programı oluşturma.

Sürdürülebilir iş seyahatleri, gelecekteki seyahatlere olanak tanır

Sürdürülebilir bir seyahat programı geliştirmek yalnızca çevre için değil, şirketiniz için de iyidir. Egencia olarak, ölçeklenebilir bir programı başarıyla uygulamanız için gereken desteği size sunuyoruz.

Kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerinizi karşılama

Sürdürülebilirlik günümüzde moda bir sözcük olmaktan daha fazlasıdır. Şirketler doğal kaynakları korumaya, CO2 emisyonlarını azaltmaya ve pozitif bir etki bırakmak amacıyla çevre dostu önlemler almaya çabalarken bu sözcük ön plana çıkmıştır. Sürdürülebilir seyahatleri destekleyen bir iş seyahati programını yönetmek de bunlara dâhildir.

Sürdürülebilir şekilde seyahat etmek bir öncelikse Egencia bunu gerçekleştirmeye yardımcı olabilir. Misafirlerinizin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olmak için iş seyahati teknolojisini kullanan, sürdürülebilir bir seyahat programı oluşturmanıza yardımcı olacak kaynaklara erişebileceksiniz.

Egencia'nın sürdürülebilirlikle ilgili yaptıkları

Business Man Working With His Lapton On a Train
Business Man Getting On a Train Wearing a Mask

Daha sürdürülebilir bir seyahat
programı oluşturun

Küresel İş Seyahatleri Birliği'nin (Global Business Travel Association-GBTA) yayımladığı rapora göre, çoğu seyahat yöneticisinden programlarına sürdürülebilir seyahat uygulamalarını eklemesi istendi. Seyahat yöneticileri, iklim değişikliğini ele alan ve gezegen üzerindeki olumsuz etkileri azaltan, çevre dostu seyahat programını şirket hedefleriyle dengeleyen ve paydaşların desteğini almaya yönelik veriler sağlayan politikalar oluşturmak için rehberliğe ihtiyaç duyuyor.

Egencia’nın size yardımcı olabileceği konular:

Sürdürülebilir seyahat ve politikalar: Belirli destinasyonlara uçak yolculuğunun engellenmesi gibi seyahat politikanıza kısıtlamalar getirebilirsiniz. 

Hava yolu ve demiryolu: Rezervasyon sürecinde karbon ayak izinizi görüntüleyin ve o rota için karbon açısından en verimli uçuşu belirlemek için uçuşları en az karbon emisyon miktarına göre sıralayın.

Havayolu-demiryolu karşılaştırma aracımızı kullanarak, uçuş arama sayfasında alternatif demiryolu seçeneklerini görüntüleyin. Norveç, İspanya, İsveç, Belçika, Fransa, Birleşik Krallık, ABD ve daha birçok ülkede aynı uçuş rotaları için alternatif tren seçenekleri arasından seçim yapın.

Çevre dostu seçenekler: Toplu ulaşım seçenekleri arasından seçim yapın ya da hibrit veya elektrikli arabalar gibi çevre dostu kiralık araçlar bulun.

Emisyonları yönetin ve takip edin: Havayolu, demiryolu ve otel karbon emisyonlarıyla ilgili güncel verilere sahip olun ve bu sayede karbon ayak izinizi takip etmek için özel raporlar oluşturun.

Karbon telafisi: Karbon dengeleme hesaplayıcımızı kullanarak, uçuş emisyonlarınızın etkisini gerçek zamanlı olarak hesaplayın. Bir ton CO₂ başına sabit fiyat seçtiğiniz zaman, telafi edilen tutar seçtiğiniz sürdürülebilirlik projelerine aktarılacaktır.

Dünya çapında birçok geçerli sürdürülebilirlik projesine imza atan ortağımız CHOOOSE aracılığıyla karbon telafisi fırsatlarını keşfedin.

Danışmanlık: Program ve seyahat politikanızdaki eksiklikleri belirlemek, çevre üzerindeki etkinizi ölçmek, tedarikçi ilişkilerini değerlendirmek ve misafirlerinizi eğitmek için sürdürülebilirlik danışmanlarımızla çalışın.

 

5 adımda sürdürülebilir bir seyahat programı oluşturun

Arial Photo National Park

Yeşil seyahat için ipuçları

Tren yolculuğunu tercih edin:

Trenle seyahat etmek, karbon ayak izinizi havayolu seyahatlerine kıyasla 3 kata kadar azaltabilir

Çevre dostu sürüş:

Elektrikli ve hibrit otomobiller %50 daha az emisyon yayar

Yenilenebilir şişeler kullanın:

Her yıl satılan 50 milyar plastik su şişesinin %80'i çöpe gidiyor

Çalışanlarınızın çevre dostu seyahat kavramını benimsemesini sağlayın

Egencia'da seyahat yöneticileri, misafirlerini karbon emisyonlarını azaltmaları konusunda yönlendirebilir. Misafirler de yaptıkları seçimlerle önemli bir etki bırakabilir. Seyahat ettikleri sırada yenilenebilir ürünleri tercih edebilir veya seyahat rezervasyonu yaparken uçuşlarındaki kalkış sayısını azaltarak aktarmaları sınırlayabilir.

Misafirlerinizin çevre dostu seyahat deneyimi yaşamasına yardımcı olun:

  • Rezervasyon sürecinde bağlama uygun gerçek hayattan örnekler sayesinde, seyahat sırasındaki emisyonlara dair şeffaf bir görünüm elde edin
  • Hibrit veya elektrikli otomobil kiralama
  • Toplu taşıma ve bölgesel tren seçeneklerini araştırın

Çevre dostu misafir ipuçları

Bike Riding To See Local Culture

Bir demo isteyin ve Egencia seyahat yönetimi çözümlerinin sizin için neler yapabileceğini görün.

Zaten bir müşteri misiniz? Egencia müşteri hizmetleriyle iletişim kurun.