Skip to main content

Sürdürülebilirlik ve iş seyahatlerinin geleceği

CO2 emisyonlarını azaltma ve çevre dostu seyahat programı oluşturma.

Sürdürülebilir iş seyahatleri, gelecekte seyahatlere olanak tanır

Sürdürülebilir bir seyahat programı geliştirmek yalnızca çevre için değil, şirketiniz için de iyidir. Egencia olarak, ölçeklenebilir bir programı başarıyla uygulamanız için gereken desteği size sunuyoruz.

Kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerinizi karşılama

Sürdürülebilirlik günümüzde moda bir sözcük olmaktan daha fazlasıdır. Şirketler doğal kaynakları korumaya, CO2 emisyonlarını azaltmaya ve pozitif bir etki bırakmak amacıyla çevre dostu önlemler almaya çabalarken bu sözcük ön plana çıkmıştır. Sürdürülebilir seyahatleri destekleyen bir iş seyahati programını yönetmek de bunlara dahildir.

Sürdürülebilir şekilde seyahat etmek bir öncelikse Egencia bunu gerçekleştirmeye yardımcı olabilir. İş seyahati teknolojisinden güç alan sürdürülebilir seyahat programı oluşturmanıza yardımcı olacak kaynaklara erişeceksiniz. Bu program, misafirlerinize karbon ayak izlerini azaltma olanağı da tanıyacak.

Egencia sürdürülebilirlikle ilgili olarak neler yapıyor?

Business Man Working With His Lapton On a Train
Business Man Getting On a Train Wearing a Mask

Daha sürdürülebilir bir seyahat programı oluşturma

Küresel İş Seyahatleri Birliği'nin (Global Business Travel Association-GBTA) 2020'de yayınladığı rapora göre, çoğu seyahat yöneticisinden programlarına sürdürülebilir seyahat uygulamalarını eklemeleri istendi. Seyahat yöneticileri, iklim değişikliğini ele alan ve gezegen üzerindeki olumsuz etkileri azaltan, çevre dostu seyahat programını şirket hedefleriyle dengeleyen ve paydaşların desteğini almaya yönelik veriler sağlayan politikalar oluşturmak için rehberliğe ihtiyaç duyuyor.

Egencia nasıl yardımcı olabilir?

Yeni özellik: Karbon dengeleme hesaplayıcımızı kullanarak, uçuş emisyonlarınızın etkisini gerçek zamanlı olarak hesaplayın. Bir ton CO₂ başına sabit fiyat seçin. Telafi edilen tutar seçtiğiniz sürdürülebilirlik projelerine aktarılacaktır.

Havayolu: Rezervasyon sürecindeki karbon ayak izinizi görün ve belirli noktalara yapılan havayolu seyahatlerini önleme gibi kısıtlamaları seyahat politikanıza ekleyin.

Havayolu-demiryolu karşılaştırma aracımızı kullanarak, uçuş arama sayfasında alternatif demiryolu seçeneklerini görün. Norveç, İspanya, İsveç, Belçika, Fransa, Birleşik Krallık, ABD ve daha fazla ülkede aynı uçuş rotaları için alternatif tren seçeneklerini tercih edin.

Ulaşım: Toplu ulaşım seçeneklerini tercih edin ya da hibrit veya elektrikli araçlar gibi çevre dostu kiralık otolar arayın.

Raporlama: Havayolu, tren ve otel karbon emisyonlarıyla ilgili güncel verilere sahip olarak, karbon ayak izinizi takip etmek için özel raporlar oluşturun.

Danışmanlık: Program ve seyahat politikanızdaki eksiklikleri belirlemek, çevre üzerindeki etkinizi ölçmek, tedarikçi ilişkilerini değerlendirmek ve misafirlerinizi eğitmek için sürdürülebilirlik danışmanlarımızla çalışın.

Karbon dengeleme girişimleri: Climate Neutral Group (CNG), atmosfair ve Climate Partner gibi Egencia Advantage iş ortaklarımız aracılığıyla karbon dengeleme fırsatlarını keşfederek sertifikalı sürdürülebilirlik projeleri hakkında tavsiyeler alın.

 

Sürdürülebilir seyahat programı oluşturmanın 5 adımı

Arial Photo National Park

Yeşil seyahat için ipuçları

Tren yolculuğunu tercih edin:

Trenle seyahat etmek, karbon ayak izinizi havayolu seyahatlerine kıyasla 3 kata kadar azaltabilir

Çevre dostu sürüş:

Elektrikli ve hibrit otomobiller %50 daha az emisyon yayar

Yenilenebilir şişeler kullanın:

Her yıl satılan 50 milyar plastik su şişesinin %80'i çöpe gidiyor

Çalışanlarınızın çevre dostu seyahat kavramını benimsemesini sağlayın

Egencia'da, seyahat yöneticileri karbon emisyonlarını nasıl azaltacaklarını kontrol edebilir. Misafirler de yaptıkları seçimlerle önemli bir etki bırakabilir. Seyahat ettikleri sırada yenilenebilir ürünleri tercih edebilir veya seyahat rezervasyonu yaparken uçuşlarındaki kalkış sayısını azaltarak aktarmaları sınırlayabilirler.

Misafirlerinizin çevre dostu seyahat deneyimi yaşamasına yardımcı olun:

  • Rezervasyon sürecinde gerçek hayattan bağlama uygun örnekler sayesinde, seyahat sırasındaki emisyonlara dair şeffaf bir görünüm elde etme
  • Hibrit veya elektrikli otomobil kiralama
  • Toplu ulaşım veya bölgesel tren seçeneklerini tercih etme

Çevre dostu misafir olmak için ipuçları

Bike Riding To See Local Culture

Çevre dostu seyahat konusundaki kararlılığımız

Sürdürülebilir seyahat alanında lider olmak için sürdürülebilir bir işletmeye sahip olmak gerekir. Ana şirketimiz olan Expedia Group, 2017'den beri karbon nötr bir şirkettir ve dünya genelindeki karbon ayak izimizi dengelemektedir.

Ancak şirket yalnızca bununla yetinmemektedir. Burada Egencia'nın ve Expedia Group'un neler yaptığını görebilirsiniz:

  • UNESCO’nun Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından (SKA'lar) sekizini hayata geçirdik
  • Expedia Group’un Seattle'daki genel merkezi, LEED ve Salmon-Safe sertifikalarına sahiptir ve merkezde tek kullanımlık plastik kullanılmaz
  • Expedia Group'ta Sürdürülebilirlik ve Doğayı Koruma topluluğu, 22 ülkeden 470 çalışanla sürekli olarak çevre üzerindeki etkimizi azaltmanın ve yerel topluluklara yardımcı olmanın yeni yöntemlerini bulmaktadır
  • Müşterilerin sürdürülebilirlik konusunda kararlı şirketleri kolayca tanımalarını sağlamak amacıyla büyük tedarikçilerle birlikte çalışarak bu tedarikçilerin UNESCO SKA'larına uyum sağlamalarına yardımcı oluyoruz

Seyahat programlarını sürdürülebilirlik için optimize etme

Bir demo isteyin ve Egencia seyahat yönetimi çözümlerinin sizin için neler yapabileceğini görün.

Zaten bir müşteri misiniz? Egencia müşteri hizmetleriyle iletişim kurun.