Skip to main content

Mark Hollyhead, Operasyon Yöneticisi ve Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı

Mark-Hollyhead-hero-banner-image-desktop
Mark-hollyhead-hero-banner-mobile

Mark Hollyhead

Başkan

Mark Hollyhead, seyahat ve telekomünikasyon sektörlerinde yürütülen satış ve pazarlama faaliyetlerinde ve operasyonlarda küresel çapta edindiği 25 yılı aşkın deneyim ile görev yapmaktadır.

Mark Egencia'ya 2010 yılında Amerika Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılmış ve ardından 2016 yılında Küresel COO görevine atanmıştır. Mark Egencia'ya katılmadan önce Vodafone'da Dönüşüm Başkanı olarak çalışmış ve öncesinde de 15 yıl boyunca British Airways'te (BA) E-Ticaret ve Müşteri İletişimi Başkan Yardımcılığı ve dünya genelinde yürütülen uzun vadeli işler için Gelir Yönetimi Başkanlığı dâhil olmak üzere çeşitli liderlik pozisyonlarında görev yapmıştır.

Mark, British Airways'deki görev süresini Terminal 1, 3 ve 4'ten sorumlu olduğu Londra Heathrow Müşteri Operasyonları Başkanı olarak tamamlamıştır. Ayrıca Terminal 5'te müşteri deneyimi tasarlamak ve tüm operasyonları tek bir terminalde birleştirmek amacıyla yürütülen değişim programının da başkanlığını yapmıştır.

Mark'ın City of London Business School'dan Strateji ve Dağıtım dalında yüksek lisans derecesi ve Londra Birkbeck Üniversitesi'nden Ekonomi dalında yüksek lisans onur derecesi vardır.
 

Seyahat ve teknoloji heyecan duyduğunuz konular mı?

O zaman iş ilanlarımızı inceleyin ve hemen Egencia ekibine katılın.